Aşk Tadında Kaliteli Güzel Sohbet
Sitesi


ChatAşk sohbet sitesinde, siz değerli misafirlerine kaliteli ve huzurlu sohbet ortamı oluşturmak temel prensibi olup, sizlerin güvenlikleri de ön planda tutulmaktadır. Birbirinden nadide sohbet odalarında arkadaşlıklar edinip, uzun soluklu aşklara yelken açabilirsiniz. Yapmanız gereken bir tıkla ve kurallar çerçevesinde rumuz seçip bağlanmaktır..

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Tek Adresi


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber internet kullanımı mobil anlamda yaygınlaşmış ve birçok bilgiye ulaşım hızı heryerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Mobil sohbet odaları üzerinden görüşme yapmak isteyenler de ilgili fırsatlardan yararlanarak sitelere giriş yapmaya başlamıştır.

Denizli Sohbet OdalarıGünümüz de Denizli kendi kendine yeten Ege’nin müstesna şehirlerinden biridir. Textil kenti olması nedeniyle insanları üretken ve yenilikçidir. Teknolojinin de desteği ile üretken ve yenilikçi bir sosyal aktiviteye aracılık ve oluşumun temalarını oluşturmak istedik. Şehir halkının ve Denizli özlemi çeken gurbette olan Denizli insanları için Denizli sohbet ve chat sitesini açtık. Bu projeye odaklarken memleketinizin size bir telefon ve bilgisayar kadar uzak olabileceğini göstermek istedik. Telefonunuzdan Denizli sohbet sitesine mobil girişi yapabilir mobil sohbet ve mobil chat ile memleket özleminizi gidermenizi hedefledik. Tüm Denizlileri Denizli hasreti çekmekte olan gurbetçilerimizi ve Denizlili olmaya meyl etmiş herkesi bu sıcak ve dostça ortama bekleriz.

Olmayanın adını koymak ile başladı ilimizin enteresanlığı. Şehrimizin adına Denizli demişler, denizimiz yok fakat okyanuslara satır döksen mazisini sığmamasından endişe ederim. Denizlimize verilen ilk isim “Lâdik” ya da “Lazik” olması kuvvetle muhtemeldir günümüz de Laodikeia olarak bildiğimiz Pamukkale ve çevresine verilen isimden türediğini düşünenler oldukça çoktur. Hakimiyetin Türklerin eline geçmesiyle şehrimizin adına “Toğuzlu” ve “Tonguzlu” kullanılmaya başlamış. Daha sonraki zamanlarda resmi kayıtlarda “Donguzluğ” ismi de çok kullanılmış. Biz Denizlililer kabul etmemekte “Donguzluğ” isminin o yıllarda domuzun şehir merkezlerinde bile çok görülmesinden kaynaklı verildiğini diğer alternatifleri saf dışı bırakıyor. Osmanlı Devleti’nin hâkim olması ile birlikte ismimiz resmi kayıtlara yine farklı geçer. Bu seferde ”Tonuzlu” derler bize hem tozlu hem domuzlu lügat terimlerinde, ismimizi hep şehre gelen gezginler vermiş.16 yüzyılın sonlarında bile ismimiz hala bir muamma olmaktan bir adım ileriye gidemediği resmi kaynaklar önümüze seriyor. 17.yüzyılda günümüzde kullandığımız Denizli ismi tamamı ile hüviyetini edinmiştir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatırlatmalar


 

  • ChatAsk odalarımıza katılmak için 18 yaşını doldurmuş bir birey olmanız gerekir.
  • Sohbet odalarımızla ilgili bilgilendirme almak için online yöneticilerimize ulaşabilirsiniz.
  • Argo, siyaset, küfür, +18 sohbetler yasaktır. Bu konuda kurallara uymayan ve ihlali sürdürenler süresiz olarak sitemizden banlanır.
  • TC Anayasasında suç olarak belirtilen ve bu kapsamda suç sayılan tüm maddelerin sohbet sitemiz içerisinde ihlali yasaktır.
  • Akıllı telefonlarınızdan giriş yapıyorsanız, girişiniz süresince bir sorunla karşılaşırsanız bize iletişim kısmından bildiriniz.